Tesla Model 3Long Range AWD 4d
Kontantpris
140.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2019 |
| Kilometertal | 113.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 560 km |
| Batterikapacitet | 75,0 kWh |
| Energiforbrug | 160 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 175 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 498 hk/- |
| Acceleration | 4,6 sek. |
| Tophastighed | 233 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
I perfekt stand. Passer og plejet. Alt virker. Fælge er kantstenskysset, som altid. Ny frontrude i marts (stenslag). Nye helårsdæk i sommer 2025.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 453.042 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 542 liter |
| Vægt | 1.847 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 469 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 333 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El komfortsæder |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | El-ruder |
| Aircondition | Fuldaut. klima |
| Alufælge | Internet |
| Anhængertræk, aftagl. | Navigation |
| Auto. nødbremse | Nøglefri tænding |
| Auto. parkering | Panoramatag |
|---|---|
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk start/stop | Sædevarme |
| Bakkamera | Servo |
| Blindvinkelassistent | Soltag |
| Dæktryksmåler | Vognbaneassistent |