Skoda Superb1,5 TSi 150 Business Executive Combi DSG 5d
Kontantpris
209.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2019 |
| Kilometertal | 134.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 19,5 km/l |
| CO2 udledning | 127 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.440 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/250 nm |
| Acceleration | 9,3 sek. |
| Tophastighed | 209 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
Lækker Superb med massere af plads. Har Business Executive Pakke. Har fået overholdt alle service og reparationer på autoriseret Skoda værksted. Sælges da vores kørselsbehov har ændret sig og vi ikke længere har behov for to biler.
Bilen har automatgear og alt i ekstraudstyr (med undtagelse af glastag og anhængertræk)
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 660 liter |
| Vægt | 1.492 kg |
| Bredde | 186 cm |
| Længde | 486 cm |
|---|---|
| Højde | 151 cm |
| Lasteevne | 596 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El komfortsæder |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | El-ruder |
| Aircondition | Fjernlysassistent |
| Alufælge | Fuldaut. klima |
| Android auto | Kurvelys |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Auto. nødbremse | Navigation |
|---|---|
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk start/stop | Sædevarme |
| Blindvinkelassistent | Servo |
| El betjent bagklap | Vognbaneassistent |