Skoda Enyaq80 iV Suite 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2022 |
| Kilometertal | 81.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 533 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 168 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 135 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | 30 min |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 8,7 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
DK bil. Købt i Frederikssund Autohus. 1 ejer. Quartz grå / antracit grå. Meget velholdt med masser af udstyr. Bl.a.:
Design Selection Plus lædersuite m. elektrisk førersæde
Svingbart træk med elektrisk frigørelse
Varmepumpe
Convenience Plus m. nøglefri betjening
Familie Plus komfortpakke m. klapborde, nakkestøtter m. ekstra sidestøtte, rullegardiner, extra side airbags m.m.
230V stik
Assisted Drive Basis
Parkering Plus
Org. 19" Skoda sorte alu-fælge
Rest. finansiering kan muligvis overtages (kræver godkendelse). Ca. 4,5 år rest løbetid. 3.960 pr. md. 0,79% i fast rente.
Herunder også gældende serviceaftale, som dækker service og reperationer, udover alm. sliddele indtil 100.000 km eller 5 år (1,5år rest.)
Alt. org. udstyr; ladekabel, paraply, isskraber, div. holdere til bagagerum, nødrep. sæt osv. forefindes i bilen og følger naturligvis med.
Vinterdæk (også org. Skoda alu-fælge), tagbøjler (Thule) og gummimåtter til hele kabinen, kan tilkøbes.
Ring eller skriv for yderligere spørgsmål. Er ikke interesseret i bytte eller lign.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 585 liter |
| Vægt | 2.042 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 465 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 570 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Dæktryksmåler |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | El betjent bagklap |
| Aircondition | El komfortsæder |
| Alufælge | El-ruder |
| Android auto | Fuldaut. klima |
| Anhængertræk, aftagl. | Internet |
| Apple carplay | LED Kørelys |
|---|---|
| Auto. nødbremse | Navigation |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk start/stop | Sædevarme |
| Bakkamera | Servo |
| Blindvinkelassistent | Vognbaneassistent |