Skoda Superb1,4 TSi iV Sportline Combi DSG 5d
Kontantpris
279.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2021 |
| Kilometertal | 80.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 38,4 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 56 km |
| Batterikapacitet | 9,0 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 160 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 31 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 218 hk/400 nm |
| Acceleration | 7,8 sek. |
| Tophastighed | 224 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Denne lækre Skoda Superb Sportline kan nu blive din. Måske den eneste af sin slags til salg.
En stor og rummelig familie bil med alt i udstyr.
Yderst velholdt, og sælges kun grundet ønske om SUV-lignede bil.
Fremhævet udstyr:
Splitlæder i kabinen.
Adaptiv fartpilot
Soltag
Svingbart træk
Lane assistent
Canton anlæg
Nøglefribetjening
Og meget meget mere.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 490.817 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 510 liter |
| Vægt | 1.747 kg |
| Bredde | 186 cm |
| Længde | 486 cm |
|---|---|
| Højde | 151 cm |
| Lasteevne | 544 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 53 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | El-soltag |
| Adaptiv undervogn | Fjernlysassistent |
| Alufælge | Fuldaut. klima |
| Android auto | Internet |
| Apple carplay | Kurvelys |
| Auto. nødbremse | LED Kørelys |
|---|---|
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Automatisk start/stop | Panoramatag |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| Blindvinkelassistent | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Servo |
| El betjent bagklap | Træk |
| El komfortsæder | Vognbaneassistent |