Skoda Octavia1,4 TSi iV RS Combi DSG 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2021 |
| Kilometertal | 86.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 100,8 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 62 km |
| Batterikapacitet | 9,2 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 148 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 27 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 245 hk/400 nm |
| Acceleration | 7,3 sek. |
| Tophastighed | 225 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
Skoda Octavia VRS hybrid (benzin) sælges.
Sporty og rummelig familiebil med god komfort og stærke køreegenskaber. Bilen kører upåklageligt uden fejl og er passet godt på. Røgfri og velholdt kabine.
Der er almindelige brugsspor ved bagagerummet som følge af barnevogn ind og ud – ellers fremstår bilen pæn og præsentabel. Disse ridser ses på de 2 sidste billeder.
- Hybrid
- VRS model med masser af kraft og køreglæde
- Rummelig stationcar med god plads til både familie og bagage
- Fragus garanti medfølger og løber til oktober 2027
Gummimåtter er i bilen og medfølger, samt vinterdæk også medfølger.
Sommerdæk er monteret på bilen.
Pris: 240.000
En pålidelig og velkørende bil, der kombinerer sport, komfort og praktisk anvendelighed.
Kontakt for yderligere info og fremvisning.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 385.816 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 490 liter |
| Vægt | 1.707 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 470 cm |
|---|---|
| Højde | 150 cm |
| Lasteevne | 434 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 9 |
| Tankkapacitet | 40 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Dæktryksmåler |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | El betjent bagklap |
| Aircondition | El-ruder |
| Alufælge | Fuldaut. klima |
| Android auto | Navigation |
| Apple carplay | Nøglefri tænding |
| Automatgear | Parkeringssensor (for) |
|---|---|
| Automatisk lys | Sædevarme |
| Automatisk start/stop | Servo |
| Bakkamera | Vognbaneassistent |