Seat Ibiza1,6 TDi 90 Reference 5d
Kontantpris
40.999 kr.Detaljer
| Modelår | 2015 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2015 |
| Kilometertal | 210.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,8 km/l |
| CO2 udledning | 112 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.920 kr. / år |
| Ydelse | 90 hk/230 nm |
| Acceleration | 12,0 sek. |
| Tophastighed | 177 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
Seat Ibiza 1.6 TDI (90 HK) fra 2015.
Kørt 210.000 km og med en god servicebog.
Tandrem skiftet ved 203.000 km
Nye skiver + klodser hele vejen rundt
Kører ca. 23,8 km/l
Grøn ejerafgift: 1.460 kr. halvårligt
Udstyr:
• Fuldautomatisk klima
• 4x el-ruder
• Fartpilot
• Aftageligt træk
• Alufælge
• Tågelygter
• Tagræling
• Højdejusterbart førersæde
• Kørecomputer
Leveres nysynet!
Skriv for mere info eller fremvisning
Sælges engros til CVR-nummer uden garanti eller reklamationsret.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 154.400 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.245 kg |
| Bredde | 169 cm |
| Længde | 403 cm |
|---|---|
| Højde | 143 cm |
| Lasteevne | 381 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fartpilot |
|---|---|
| Anhængertræk, aftagl. | Fuldaut. klima |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| El-ruder | Servo |