Peugeot 30081,6 Hybrid Allure Limited EAT8 5d
Kontantpris
159.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2020 |
| Kilometertal | 75.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 39,0 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 63 km |
| Batterikapacitet | 9,7 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 154 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 31 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 1.140 kr. / år |
| Ydelse | 225 hk/360 nm |
| Acceleration | 8,7 sek. |
| Tophastighed | 225 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 1.250 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Sælger denne super velholdte Peugeot 3008 Plug-in Hybrid fra 2020, som er købt fra ny og kun kørt 75.000 km.
Den perfekte familiebil, der kører op til 62 km på ren el og har masser af overskud med 225 hk!
Bilen har den dejlige kombination af el og brændstof hvilket giver tryghed i rækkevidde.
Bilen er pt. monteret med vinterdæk på stålfælge, men bliver skiftet til de originale alufælge ved handel.
Følgende kan evt. medkøbes:
- Tagbøjler
- Vinterdæk på stålfælge
Bilen står rigtig flot, er ikke-ryger og passet med alle service. En økonomisk SUV med høj indstigning og fantastisk kørekomfort.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 325.911 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 395 liter |
| Vægt | 1.725 kg |
| Bredde | 184 cm |
| Længde | 445 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 605 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.250 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 43 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Blindvinkelassistent |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Dæktryksmåler |
| Aircondition | El betjent bagklap |
| Alufælge | El-ruder |
| Android auto | Fjernlysassistent |
| Anhængertræk, aftagl. | Fuldaut. klima |
| Apple carplay | Navigation |
|---|---|
| Auto. nødbremse | Nøglefri tænding |
| Automatgear | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk lys | Sædevarme |
| Automatisk start/stop | Servo |
| Bakkamera | Vognbaneassistent |