Peugeot 2081,2 PureTech 100 Allure+ 5d
Kontantpris
145.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2024 |
| Kilometertal | 45.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,2 km/l |
| CO2 udledning | 114 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.400 kr. / år |
| Ydelse | 100 hk/205 nm |
| Acceleration | 9,9 sek. |
| Tophastighed | 188 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Nyere Peugeot 208 puretech 101 Hk, Årgang 2024.
Med følgende udstyr:
- Adaptiv fartpilot
- 7” touchskærm
- Trådløs Apple CarPlay/ Android play
- Bak- og frontkamera samt 360 grader kamera
- Sikkerhedspakke (Vognbaneassistent, blink vinkel assistent, nødbremse)
- Klimaanlæg
- 101 Hk motor
- Sommerdæk på alufælge
- Vinterdæk på stålfælge med hjulkapsler medfølger
- Nøglefri betjening
- mm.
Indregistreret 20 juni 2024.
Kun haft en ejer, ikke ryger og ingen børn.
Alle service er overholdt ved autoriseret Peugeot værksted.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 200.610 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 265 liter |
| Vægt | 1.195 kg |
| Bredde | 176 cm |
| Længde | 406 cm |
|---|---|
| Højde | 143 cm |
| Lasteevne | 400 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 40 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Bakkamera |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Blindvinkelassistent |
| Aircondition | El-ruder |
| Alufælge | Fuldaut. klima |
| Android auto | Nøglefri tænding |
| Apple carplay | Sædevarme |
| Auto. nødbremse | Servo |
|---|---|
| Automatisk lys | Vognbaneassistent |
| Automatisk start/stop |