Peugeot 206+1,4 Generation 5d
Kontantpris
25.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2012 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2012 |
| Kilometertal | 230.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 16,7 km/l |
| CO2 udledning | 138 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.580 kr. / år |
| Ydelse | 75 hk/120 nm |
| Acceleration | 15,0 sek. |
| Tophastighed | 173 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.178 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
NYSYNET & VELHOLDT Peugeot 206+
Står du og mangler en billig bil som starter hver gang?
Peugeot 206+ 2012
1,4 (73 hk)
Benzin (cirka 14 km/l)
Km: 230xxx
Nysynet: 27-03-2026
Grøn ejerafgift: 1200,- halvårligt
Jeg sælger min lille racer, som har fungeret rigtig godt som især bybil. Jeg har kørt 12.000 i den uden nogle problemer, men får nu andre behov da jeg skal flytte til København.
Skriv eller ring for mere info
Sælges ved Ceresbyen i Aarhus eller Thomas Helstedsvej 1, Skanderborg
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 134.992 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 975 kg |
| Bredde | 167 cm |
| Længde | 387 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 443 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.178 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Sædevarme |
|---|---|
| Aircondition | Servo |
| El-ruder | Træk |
| Fuldaut. klima |