Peugeot 20081,2 e-THP 110 Allure Sky EAT6 5d
Kontantpris
79.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2017 |
| Kilometertal | 115.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,8 km/l |
| CO2 udledning | 111 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 110 hk/205 nm |
| Acceleration | 10,3 sek. |
| Tophastighed | 188 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.250 kg |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
Fin 2008 til salg med massere af udstyr
- ISO Fix
- Automatgear 6 Gear
- Panoramatag
- Alu Fælge
- Apple Carplay / Android Auto
- Aircondition ( Nyserviceret )
- Godkendte Eftermonteret LED Nærlys Pærer
- Fartpilot
- Sædevarme
- El Ruder For og Bag
- Helårsdæk fra 2025 Kørt 4000 Km.
Og meget andet!
Fuld Serviebog ( Sidste Service 19/3/2026 )
Tandrem + Oliesi Udskiftet v. 111,532 Km.
Langt på literen og lav vægtafgift
Fejl
- Højre Sidespejl kan ikke folde ind elektronisk
- Fælge fremstår med en smule ridser ( se billeder )
- Stenslag i højre side nederst på forruden ( Ikke i synsfelt )
- Bilen fremstår med mindre brugsspor som forventet af en bil med 115.000 km.
BEMÆRK PRISEN ER SAT EFTER OVENSTÅENDE FEJL
Bilen kan ses efter aftale i Roskilde eller Svinninge
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 244.990 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.305 kg |
| Bredde | 174 cm |
| Længde | 416 cm |
|---|---|
| Højde | 156 cm |
| Lasteevne | 385 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.250 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Aircondition | Kurvelys |
| Alufælge | LED Kørelys |
| Android auto | Navigation |
| Automatgear | Panoramatag |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk start/stop | Sædevarme |
|---|---|
| Bakkamera | Servo |
| El-ruder | Soltag |
| Fartpilot |