MG 464 Luxury 5d
Kontantpris
119.999 kr.Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2023 |
| Kilometertal | 94.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 435 km |
| Batterikapacitet | 61,7 kWh |
| Energiforbrug | 166 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/250 nm |
| Acceleration | 8,0 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 500 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
Markedets klart billigste og bedste handel. Stadig garanti, og købt ved Nellemann i Århus. Sælges da jeg skal over i firmabil. Fejler absolut intet, og har lige haft sin 4 service. Medfølger også ladekabel.
Highlights
204 HK og rækkevidde på 435km
Fuld LED forlygter
P-sensor
Adaptiv Fartpilot
Vognbane assistent
Blindvinkels assistent
360 grader kamera
Sædevarme
Navigation
Applecarplay + Android auto
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 280.819 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 350 liter |
| Vægt | 1.685 kg |
| Bredde | 184 cm |
| Længde | 429 cm |
|---|---|
| Højde | 150 cm |
| Lasteevne | 448 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 500 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El komfortsæder |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | El-ruder |
| Aircondition | Fjernlysassistent |
| Alufælge | Fuldaut. klima |
| Android auto | LED Kørelys |
| Apple carplay | Navigation |
| Auto. nødbremse | Nøglefri tænding |
|---|---|
| Automatgear | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk lys | Sædevarme |
| Bakkamera | Servo |
| Blindvinkelassistent | Vognbaneassistent |
| Dæktryksmåler |