VW Polo1,2 TSi 90 Comfortline BMT 5d
Kontantpris
112.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2016 |
| Kilometertal | 73.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 21,2 km/l |
| CO2 udledning | 108 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 90 hk/160 nm |
| Acceleration | 10,8 sek. |
| Tophastighed | 184 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Rigtig god familiebil i flot og velholdt stand og med god brændstoføkonomi.
Bilen fik isat en helt ny motor i oktober 2020 grundet værkstedsfejl, så motoren har kørt meget færre kilometer end kilometerstanden viser.
Kvitteringer, synskvitteringer osv. haves.
Vi har været rigtigt glade for bilen men ønsker nu at skifte til en større bil.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 190.475 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.107 kg |
| Bredde | 168 cm |
| Længde | 406 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 473 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Aircondition | Navigation |
| Apple carplay | Servo |
| Bakkamera |