MG TF1,8 135 Cabriolet 2d
Kontantpris
74.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2002 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2002 |
| Kilometertal | 113.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 12,7 km/l |
| CO2 udledning | 181 g/km |
| Euronorm | 3 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 5.980 kr. / år |
| Ydelse | 135 hk/165 nm |
| Acceleration | 8,8 sek. |
| Tophastighed | 205 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Rød |
Beskrivelse
Den helt rigtige farve kombination på en bil til sommeren - Rød maling og sort kabine!
A/C, 16" org. alufælge, læderkabine, tågeforlygter, fjernbetjent centrallås, el-ruder, el-spejle, Pioneer radio med bluetooth, servo, optimeret forbremsere (fra 160HK versionen), rustfri udstødning/bagpotte. Fuld serviceret. Står i garage når den ikke er på landevejen.
Bilen har en super høj 'smiles per mile' faktor, men sælges da jeg desværre ikke når at lufte den nok.
Der medfølger en hardtop, som er et lille DIY projekt.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Cabriolet |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.105 kg |
| Bredde | 163 cm |
| Længde | 394 cm |
|---|---|
| Højde | 126 cm |
| Lasteevne | 215 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 2 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Aircondition | Servo |
| Alufælge |