Polestar 4Long Range Nordic Edition AWD 5d
Kontantpris
469.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2026 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2025 |
| Kilometertal | 2.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 590 km |
| Batterikapacitet | 100,0 kWh |
| Energiforbrug | 187 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 22,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 400 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | 30 min |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 544 hk/686 nm |
| Acceleration | 3,8 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Trækvægt | 2.000 kg |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
OBS! Har stadig over 4,5 års garanti tilbage!
Polestar 4 Nordic Edition 544 HK
Long range Dual Motor Modelår 2026
Ekstra udstyr: Prime pakke som inkluderer Pilot- og Plus pakke, tonede bagruder.
Sort nappa læder med ventilation, massage samt højtalere i nakkestøtter på begge forsæder.
Farve: Storm metallak
KM: 1732 km
Bemærk bilen er stadig i brug, hvorfor kørte kilometer vil ændre sig.
Uden ridser på hverken bil, fælge eller interiør.
Bilen befinder sig i Herlev, men kan ved aftale køres til Fyn eller Jylland.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 525.320 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 526 liter |
| Vægt | 2.430 kg |
| Bredde | 201 cm |
| Længde | 484 cm |
|---|---|
| Højde | 154 cm |
| Lasteevne | 380 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.000 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fjernlysassistent |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Fuldaut. klima |
| Aircondition | Head-up display |
| Apple carplay | Internet |
| Auto. nødbremse | Kurvelys |
| Automatgear | LED Kørelys |
| Automatisk lys | Navigation |
|---|---|
| Automatisk start/stop | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Panoramatag |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (for) |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| El betjent bagklap | Servo |
| El komfortsæder | Vognbaneassistent |
| El-ruder |