Ford Fiesta2,0 ST150 3d
Kontantpris
39.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2008 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2008 |
| Kilometertal | 222.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 13,5 km/l |
| CO2 udledning | 170 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 5.140 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/190 nm |
| Acceleration | 8,4 sek. |
| Tophastighed | 208 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 900 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Nysynet Ford Fiesta ST 150 generation 5 facelift 2008
Aircondition, sædevarme, Apple CarPlay
(Original radio/multimedie haves)
Ny generator og batteri
Alt virker! Kører rigtig godt!
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 222.993 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.050 kg |
| Bredde | 169 cm |
| Længde | 392 cm |
|---|---|
| Højde | 142 cm |
| Lasteevne | 550 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 900 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 3 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Aircondition | Sædevarme |
| Alufælge | Servo |
| Apple carplay |