Ford Fiesta1,0 EcoBoost Vignale 5d
Kontantpris
99.950 kr.Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2018 |
| Kilometertal | 87.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,2 km/l |
| CO2 udledning | 106 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 140 hk/180 nm |
| Acceleration | 9,0 sek. |
| Tophastighed | 202 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Blå |
Beskrivelse
Fin velholdt bil. Fuld servicebog kun serviceret hos Ford. 1 ejers. Fast anhængertræk. Komplet original sæt vinterhjul medfølger.
Vignale er topudstyrsmodellen. 140hk.
CarPlay. Adaptiv fartpilot. Aut. klimaanlæg. Tonede ruder bag.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 190.063 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 303 liter |
| Vægt | 1.164 kg |
| Bredde | 174 cm |
| Længde | 407 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 506 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 42 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Alufælge | Sædevarme |
| Fartpilot | Servo |