Ford C-MAX1,6 TDCi 109 Trend 5d
Kontantpris
24.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2010 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2010 |
| Kilometertal | 270.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,2 km/l |
| CO2 udledning | 120 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.960 kr. / år |
| Ydelse | 109 hk/240 nm |
| Acceleration | 11,3 sek. |
| Tophastighed | 185 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.300 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
Ønsker du dig, en nysynet velholdt bil, med masser af komfort, og rigtig meget plads så se her.
Bilen sælges nysynet ( kort efter påske )
Bilen er velholdt og har overholdt alle syn og servicetjek, inklusiv skift af partikelfilter, motorrens , med mere.
Flere gange undervognsbehandling
Fire alufælge (sommerdæk) medfølger.
Aldrig blevet påkørt, eller kørt ind i andre.
Bilen er røgfri.
De tre sæder bagi kan klappes ned, men også nemt løftes ud, så der bliver mulighed for et rigtig stort bagagerum.
I juli 25 er der foretaget en komplet udskiftning af tandremsæt, inklusiv vandpumpe.
Rustplet over det ene baghjul (se foto) + en anelse rust på skærm ved hjul,
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.326 kg |
| Bredde | 182 cm |
| Længde | 433 cm |
|---|---|
| Højde | 160 cm |
| Lasteevne | 699 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.300 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Navigation |
| Aircondition | Sædevarme |
| Alufælge | Servo |
| El komfortsæder | Træk |
| El-ruder |