Ford Fiesta1,6 TDCi 95 Trend 5d
Kontantpris
25.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2011 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2011 |
| Kilometertal | 201.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 24,4 km/l |
| CO2 udledning | 109 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.920 kr. / år |
| Ydelse | 95 hk/205 nm |
| Acceleration | 11,8 sek. |
| Tophastighed | 175 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | Champagnemetal |
Beskrivelse
Byd gerne
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 200.199 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.019 kg |
| Bredde | 172 cm |
| Længde | 395 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 536 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 40 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Parkeringssensor (for) |
|---|---|
| Aircondition | Servo |
| El-ruder | Træk |
| Fartpilot |