Ford Fiesta1,4 TDCi 68 Trend 5d
Kontantpris
16.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2010 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2010 |
| Kilometertal | 290.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,8 km/l |
| CO2 udledning | 112 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.920 kr. / år |
| Ydelse | 68 hk/160 nm |
| Acceleration | 14,8 sek. |
| Tophastighed | 162 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Ford Fiesta 1,4 TDCI 68hk 5 døre
Bilen har kørt 290.xxx km.
Info om bilen
• Ford Fiesta 5 dørs
• Årgang 2010, 1. reg. 30.09.10
• Motor: 1.4 Diesel
• 68 hk
• Manuel gear
• Km: 290.xxx
• Forbrug: 23,8 km/l
• Sidste syn: 08.10.24
• Afgifter: 1.960kr pr. halvår
Udstyr: Ac, elektriske sidespejle, bluetooth til opkald, centrallås, opvarmede forsæder, isofix, bagagerumsmåtte.
Bilens bakspejl er faldet af, men udskiftet med en med sugekop. Revnen i forruden har været der siden sidste syn, er kun løbet lidt.
Skriv for fremvisning tæt ved Brande.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 168.349 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.105 kg |
| Bredde | 172 cm |
| Længde | 395 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 435 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 5 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Servo |
|---|