Ford Fiesta1,25 60 Titanium 5d
Kontantpris
29.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2012 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2012 |
| Kilometertal | 153.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 18,2 km/l |
| CO2 udledning | 126 g/km |
| Euronorm | 5 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.760 kr. / år |
| Ydelse | 60 hk/114 nm |
| Acceleration | 16,9 sek. |
| Tophastighed | 152 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 500 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
Hej jeg sælger denne Fine Ford Fiesta 1,25 fra 2012 da jeg er på udkig efter noget nyt, den har kørt 153.500km.
Den har lidt udstyr der nok vil sætte flueben ved det fleste førstegangskøbere som fx
*Sædevarme
*Bluetooth
og ellers køre den bare som en drøm og har aldrig haft nogen problemer med den.
Andre Dæk/fælge medfølgere IKKE!
Er du interesseret kan du kontakte mig på
+45 51 93 05 99 :)
Tager MEGET gerne imod realistiske bud??
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 143.248 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 979 kg |
| Bredde | 172 cm |
| Længde | 395 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 516 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Sædevarme |
|---|---|
| Aircondition | Træk |
| El-ruder |