Ford Fiesta1,0 SCTi 125 Titanium 5d
Kontantpris
25.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2013 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2013 |
| Kilometertal | 204.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,3 km/l |
| CO2 udledning | 99 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 125 hk/200 nm |
| Acceleration | 9,4 sek. |
| Tophastighed | 196 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 900 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
A/C, varme i sæder, alufælge med sommerdæk og stålfælge med vinterdæk. Alle dæk er der masser af mønster på. Har lige haft den til syn hvor den blev kasseret pga lidt mindre ting. Se synsrapport. Har haft den i ca. 8 år., sælges pga køb af ny bil. Bilen er i fin stand.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 169.666 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 954 kg |
| Bredde | 172 cm |
| Længde | 395 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 601 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 900 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 42 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Sædevarme |
|---|---|
| Aircondition | Servo |
| Alufælge |