Ford Fiesta1,0 EcoBoost mHEV ST-Line 5d
Kontantpris
129.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2020 |
| Kilometertal | 49.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 26,8 km/l |
| CO2 udledning | 102 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.400 kr. / år |
| Ydelse | 125 hk/210 nm |
| Acceleration | 9,4 sek. |
| Tophastighed | 203 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Super fin og smart lille Øko racer i EcoBoost Hybrid versionen (MHEV)
20 km/l & 700 kr i halvårlig vægtafgift.
BIlen kommer med en tilkøbt Fragus GOSAFE Complete Garanti til januar 2028
eller ved km 150.000 eller hvad end der kommer først!
Highlights:
- Opvarmet Rat & forrude
- Klimaanlæg
- Apple Carplay / Andriod AUto
- Fartpilot
- Regnsensor
- Armlæn for med opbevaringsrum
- El-ruder bag (inkl. global åbne-/lukke funktion)
- Komfortpakke 1
- Sort metallak
- Parkeringssensor bag m. visuel visning
Service overholdt, dokumentation medfølger
Der sidder helt nye Michelin CrosClimate II dæk på bilen.
Bilen har ikke været i nærheden af Røg, dyr eller børn:-)
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 175.047 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 303 liter |
| Vægt | 1.117 kg |
| Bredde | 173 cm |
| Længde | 404 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 568 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 42 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fartpilot |
|---|---|
| Android auto | Fuldaut. klima |
| Anhængertræk, aftagl. | LED Kørelys |
| Apple carplay | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk lys | Sædevarme |
| Automatisk start/stop | Servo |