Ford Focus1,0 EcoBoost Active stc. 5d
Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2019 |
| Kilometertal | 95.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,9 km/l |
| CO2 udledning | 119 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 125 hk/170 nm |
| Acceleration | 10,6 sek. |
| Tophastighed | 194 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
Ford Focus Active Stationcar – Veludstyret og komfortabel familiebil
Velkørende og rummelig Ford Focus Active Stationcar. Perfekt til både hverdagskørsel og længere ture.
**Highlights:**
?Adaptiv fartpilot
?Adaptiv fartpilot med kø-assistent
?Apple CarPlay
?Bakkamera
?El-bagklap
?Varme i sæder
?Tonede ruder
**Udstyr:**
?Alufælge
?Automatisk parkeringssystem
?LED forlygter
?Fjernlysassistent
?Fuldautomatisk klimaanlæg
?Parkeringssensor for og bag
?Regnsensor
?Vognbaneassistent
Bilen fremstår pæn og velholdt og er spækket med masser af udstyr, der gør køreturen både sikker og komfortabel. Den høje indstigning og rummelige kabine gør den ideel som familiebil, mens de mange assistentsystemer sikrer en tryg og afslappet køreoplevelse.
Kontakt for mere information eller fremvisning.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 255.994 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 608 liter |
| Vægt | 1.283 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 467 cm |
|---|---|
| Højde | 151 cm |
| Lasteevne | 572 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 52 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Dæktryksmåler |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | El betjent bagklap |
| Aircondition | El-ruder |
| Alufælge | Fjernlysassistent |
| Android auto | Fuldaut. klima |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Auto. nødbremse | Nøglefri tænding |
|---|---|
| Auto. parkering | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk lys | Sædevarme |
| Automatisk start/stop | Servo |
| Bakkamera | Vognbaneassistent |