Peugeot Expert2,0 BlueHDi 122 L2 Premium EAT8 Van
Kontantpris(Ekskl. moms)
129.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2021 |
| Kilometertal | 86.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 16,4 km/l |
| CO2 udledning | 194 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 7.080 kr. / år |
| Ydelse | 122 hk/340 nm |
| Acceleration | 11,9 sek. |
| Tophastighed | 170 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Bilen er i flot stand og har fast bund og sider i varerummet.
- Android Auto
- Apple CarPlay
- Automatgear
- Anhængertræk
- Bakkamera
- Bund og sider
- 12V udtag
- Bluetooth
- El-foldbare spejle med varme
- Elruder for
- Klimaanlæg 2-zoner
- Regn sensor
- Servo
- Sædevarme for
- LED kørelys
- Højdejusterbart førersæde
- Kopholder
- Justerbart læderrat
- Start/stop-system
- Partikelfilter
Indretningen fra worksystem kan medfølge til en merpris på 5000 kr. ex moms. Bilen kører på helårsdæk monteret i 2026
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 265.739 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn ekskl. moms |
| Type | Kassevogn |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.770 kg |
| Bredde | 192 cm |
| Længde | 496 cm |
|---|---|
| Højde | 191 cm |
| Lasteevne | 1.330 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | - |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Aircondition | Fartpilot |
| Android auto | Fuldaut. klima |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Automatgear | Sædevarme |
| Automatisk lys | Servo |
| Bakkamera | Træk |
|---|