Opel Corsa1,4 Enjoy Van 3d
Kontantpris(Ekskl. moms)
43.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2017 |
| Kilometertal | 89.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 19,2 km/l |
| CO2 udledning | 120 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.760 kr. / år |
| Ydelse | 75 hk/130 nm |
| Acceleration | 14,0 sek. |
| Tophastighed | 167 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 800 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Nysynet, Kører perfekt, helårsdæk. Kosmetisk bule ved venstre baghjul.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 95.487 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn ekskl. moms |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.141 kg |
| Bredde | 174 cm |
| Længde | 402 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 444 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 800 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 3 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Servo |
|---|