Ford C-MAX1,5 TDCi 120 Business Van 5d
Kontantpris(Ekskl. moms)
59.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2016 |
| Kilometertal | 84.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 24,4 km/l |
| CO2 udledning | 109 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.920 kr. / år |
| Ydelse | 120 hk/270 nm |
| Acceleration | 11,3 sek. |
| Tophastighed | 184 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Motor 1.5 TDCi (120Hk)
Afgifter
kr 1.460,00 pr. halvår
Model årgang
2016
Drivkraft
Diesel
Opgivet forbrug
24.4 km/l
Fuld digital servivebog
Synet 03-10-2024
Maksimal vægt af påhængskøretøj
1.200 kg m/bremser, 700 kg u/bremser
Udstyr
ABS bremser, ESP (Elektronisk Stabiliserings Program), Radio, Selealarm, Airbags,- Ford Sync med nødopkald og applink, Opvarmede forsæder, - Førersæde - højdejusterbart,- 3-eget læderrat, 4-vejs justerbart og lædergearknop, MyKey, Ford Easy-fuel, Fartpilot med hastighedsbegrænsning,16" alufælge (ej på Econetic), Aircondition, Midterkonsol foran med åbent opbevaringsrum, Tågeforlygter, Forlygtevasker, Øvre frontgrill med kromkant, Opvarmede sidespejle med blinklys,
Pris 59,800 kr plus Moms
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Varevogn ekskl. moms |
| Type | - |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.403 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 438 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 512 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 53 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Navigation |
|---|---|
| Aircondition | Sædevarme |
| Alufælge | Servo |
| El-ruder | Træk |
| Fartpilot |