VW ID.358 Pro 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2022 |
| Kilometertal | 48.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 422 km |
| Batterikapacitet | 58,0 kWh |
| Energiforbrug | 156 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | 25 min |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 145 hk/310 nm |
| Acceleration | 9,6 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
Velholdt og velkørende Volkswagen ID.3 fra 2022 sælges. Bilen har kørt ca. 48.000 km og fremstår i rigtig pæn stand både indvendigt og udvendigt.
Perfekt som første bil til den unge kører eller som økonomisk pendlerbil, med lave driftsomkostninger og høj komfort.
Udstyr inkluderer bl.a. head-up display, panorama glastag, varmepumpe, sæde- og ratvarme, 360° kamera, adaptiv fartpilot samt Apple CarPlay/Android Auto.
Bilen er passet og vedligeholdt, alle services er overholdt, og den har for nylig fået professionel keramisk coating, som giver ekstra beskyttelse og flot glans i lakken.
Kører som den skal og uden kendte fejl.
Sælges evt. på vinterdæk, sommerhjul kan medfølge efter aftale.
Sælges som beset og uden garanti.
Pris sat realistisk ift. udstyr og km – seriøse henvendelser ønskes.
Garantien er udvidet 2 år på batteriet igennem fragus.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 310.815 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 385 liter |
| Vægt | 1.705 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 426 cm |
|---|---|
| Højde | 157 cm |
| Lasteevne | 565 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fjernlysassistent |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Fuldaut. klima |
| Aircondition | Head-up display |
| Apple carplay | Internet |
| Auto. nødbremse | Kurvelys |
| Auto. parkering | LED Kørelys |
| Automatgear | Navigation |
|---|---|
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Automatisk start/stop | Panoramatag |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| Blindvinkelassistent | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Servo |
| El-ruder | Vognbaneassistent |