VW ID.477 1ST Pro Performance Max 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2021 |
| Kilometertal | 72.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 490 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 184 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 1.040 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 8,5 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Blå |
Beskrivelse
Detaljer
• Modelår 2021
• Første registrering 10/2021
• Kørt 72000 km
• Rækkevidde: 505 km (WLTP)
• Batterikapacitet 77kWh / 82kMh
• Energiforbrug 184 Wh/km
• Periodisk afgift 920 Kr/år
• Ydelse 204 hk/310 nm
• Acceleration 8,5 sek
• Totalhastighed 160 km/t
• Trækvægt 1.000 kg
• Undervognsbehandlet
Udstyr og tilbehør
• 21” alufælge
• Svingbart træk
• Adaptiv fartpilot
• Adaptiv Lane control
• Svingbar træk 1.000 kg
• Panorama Glastag
• Head-up Display
• 3600 kamera
• Blindvinkelassistent
• Automatisk Nødbremsesystem
• LED Matrix Forlygter
• Elektronisk Kabinevarme
• El-betjent bagklap med sparkfunktion
• Navigation Apple Carplay
• Ambient belysning
• Digital Cockpit
• Varmepumpe
• El-bagklap
• Matrix forlygter
• Glastag
• Head-Up Display
• Navigation
• El-klapbare sidespejle m. varme
• Multifunktionsrat m. varme
• Elektriske forsæder med memory
• Sædevarme
• Varme i forruden
• Nøglefri betjening
• Trådløs mobilopladning
• Føresæde med memory
• Massage i forsæder m. memory
• Bagagerum dækken
• Mørktone ruder i bag.
• Fjernbetjent centrallås
• 3 isofix
• Dobbelt bagagerumbund
• Multifunktionsrat
• Læderrat m. varme
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 543 liter |
| Vægt | 2.085 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 459 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 575 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Head-up display |
|---|---|
| Aircondition | Internet |
| Apple carplay | Kurvelys |
| Auto. nødbremse | LED Kørelys |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Nightvision |
| Automatisk start/stop | Nøglefri tænding |
|---|---|
| Bakkamera | Panoramatag |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (for) |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| El betjent bagklap | Servo |
| El komfortsæder | Soltag |
| El-ruder | Træk |
| Fartpilot | Vognbaneassistent |
| Fjernlysassistent | Xenonlygter |
| Fuldaut. klima |