VW Golf VI1,4 TSi 122 Cabriolet 2d
Kontantpris
138.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2012 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2012 |
| Kilometertal | 70.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 15,6 km/l |
| CO2 udledning | 147 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.480 kr. / år |
| Ydelse | 122 hk/200 nm |
| Acceleration | 10,5 sek. |
| Tophastighed | 197 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.300 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Bemærk det lave antal km! Alle serviceeftersyn overholdt hos autoriseret VW-værksted. Samme ejer siden maj 2013. Pæn vedligeholdelsesstand. Aldrig haft større skader. Helt nyt kaleche i sept. 2023. Vinterdæk kan medkøbes.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 409.994 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Cabriolet |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.356 kg |
| Bredde | 178 cm |
| Længde | 425 cm |
|---|---|
| Højde | 142 cm |
| Lasteevne | 564 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.300 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 5 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 2 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Alufælge | Sædevarme |
| El-ruder | Servo |
| Fartpilot |