VW Golf VII2,0 GTi Performance DSG 5d
Kontantpris
120.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2017 |
| Kilometertal | 120.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 15,9 km/l |
| CO2 udledning | 174 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.480 kr. / år |
| Ydelse | 245 hk/370 nm |
| Acceleration | 6,2 sek. |
| Tophastighed | 250 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
Super fin Golf 7,5 GTI Performance (245hk), med alt i udstyr (pånær DAB+, og el sæder).
Står 100% original, og alle service passet ved WV.
Sportssæder i sort lædere
Dynaudio lydanlæg
Panorama soltag
Fyr med fjernbetjening
Svingbart træk
Digital cockpit
Keyless start og entry
Stor lyspakke (matrix led)
Adaptiv undervogn (DCC)
Adaptiv fartpilot (ACC)
Elektronisk haldex spærredif.
Bakkamera
Apple CarPlay
Navigation High
Automatisk parkering
Blindvinkel assistent
Lane assistent
Ambiente belysning
Skiltegenkendelse
Prisen er + moms og afgift
Billig restværdi
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 474.193 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.337 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 427 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 533 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Servo |
|---|