VW Golf VII1,4 GTE DSG 5d
Kontantpris
115.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2015 |
| Kilometertal | 166.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 36,4 km/l |
| Rækkevidde | (NEDC) 48 km |
| Batterikapacitet | 6,0 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 114 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | - |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/350 nm |
| Acceleration | 7,6 sek. |
| Tophastighed | 217 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
GTE GARAGE bil, Nysynet få mdr siden . 0 fejl mekanisk, kører super , flot indvendigt og udvendigt . Ingen dyr.
Masser af ekstra udstyr.. FULD servicebog fra VW . Stort service sidst hvor selv gearkassenolien er skiftetiden serviceret. kun kørt 166 tusind , fantastisk bil at køre i, PS Der er vinter hjul på nu. Der følger specielle 18” sommer ALUFÆLGE med ( Ny Pris ca 25000) sælges kun pga. bilkøb. Kan evt tage Bil i bytte Max 20 tusind. men helst ikke tak.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 426.098 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.599 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 436 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 421 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 40 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El komfortsæder |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | El-ruder |
| Aircondition | Fjernlysassistent |
| Alufælge | Fuldaut. klima |
| Android auto | Head-up display |
| Anhængertræk, aftagl. | Kurvelys |
| Apple carplay | LED Kørelys |
|---|---|
| Auto. nødbremse | Navigation |
| Auto. parkering | Nightvision |
| Automatgear | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk lys | Sædevarme |
| Automatisk start/stop | Servo |
| Bakkamera | Soltag |
| Blindvinkelassistent | Vognbaneassistent |
| Dæktryksmåler |