VW Golf VII1,5 TSi 130 Comfortline 5d
Kontantpris
115.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2018 |
| Kilometertal | 182.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,4 km/l |
| CO2 udledning | 113 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 130 hk/200 nm |
| Acceleration | 9,1 sek. |
| Tophastighed | 210 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.400 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Utrolig velkørende, komfortabel og økonomisk Golf 7 sælges.
Bilen er driftsikker og der har aldrig været problemer med den. Grunden til salg er udelukkende pga skift til elbil.
Sommerdækkene som ses på billede 2 følger naturligvis med
Bilen kører ca 20 på literen og koster kun 800 kr halvårligt.
Bilen har en lille bule i førerdøren og en ridse over skærmkassen i højre side.
Kontakt mig endelig hvis du har spørgsmål til bilen eller gerne vil se flere billeder.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 253.994 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 380 liter |
| Vægt | 1.180 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 426 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 600 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.400 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Fuldaut. klima |
| Aircondition | Kurvelys |
| Alufælge | Parkeringssensor (for) |
| Android auto | Sædevarme |
| Apple carplay | Servo |
| Auto. nødbremse | Træk |
|---|