VW Golf VII1,5 TSi 150 Highline DSG 5d
Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2020 |
| Kilometertal | 135.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 21,2 km/l |
| CO2 udledning | 131 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/250 nm |
| Acceleration | 8,3 sek. |
| Tophastighed | 216 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
VW Golf VII i en særdeles flot sammensætning.
Bilen er født i den helt rigtige Lapiz Blå metallak.
Bilen skal ses og opleves - bilen er synet i marts 2026 og ellers passet og plejet efter forskrifterne.
Den er for nuværende gået 135.xxx km, og stiger formentlig en smule.
Til bilen medfølger 19” sommerkomplethjul som ses på billedet samt 17” original vinterkomplethjul, begge sæt dæk har kun kørt 1 sæson.
Bilen har fået eftermonteret aftageligt træk.
Af fabriksmonteret udstyr kan nævnes:
Dynaudio lydsystem
Bakkamera
Adaptiv Fartpilot
Climatronic med 2 Zoner
Lys & Syn pakke
Navigation discover media
Sportspakke - fabrikstonede ruder og sænket undervogn
Multifunktionsrat med varme
R-Line Eksteriørpakke
Vinterpakke
Dk pakke
Dk komfortpakke
Nøglefri betjening
Sidespejle med el-klapfunktion
Parkeringsensorer for & bag
Mobiltilkobling til App Connect og induktiv opladning
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 304.519 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 380 liter |
| Vægt | 1.373 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 426 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 437 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Dæktryksmåler |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | El-ruder |
| Alufælge | Fjernlysassistent |
| Android auto | Fuldaut. klima |
| Anhængertræk, aftagl. | LED Kørelys |
| Apple carplay | Navigation |
| Auto. nødbremse | Nøglefri tænding |
|---|---|
| Automatgear | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk lys | Sædevarme |
| Automatisk start/stop | Servo |
| Bakkamera |