Volvo XC602,4 D5 215 Summum aut. AWD 5d
Kontantpris(Engros/CVR)
99.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2012 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2012 |
| Kilometertal | 390.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 14,7 km/l |
| CO2 udledning | 181 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 9.160 kr. / år |
| Ydelse | 215 hk/440 nm |
| Acceleration | 8,8 sek. |
| Tophastighed | 205 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 2.000 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Super flot og velholdt Volvo XC60 netop ankommet!
Fremhævet udstyr:
✔️Soltag
✔️Læderkabine
✔️Blindvinkel-assist
✔️Anhængertræk
, kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, læderindtræk, højdejust. forsæder, alufælge, soltag, el-soltag, glastag, el-sidespejle m/varme, træk, automatgear, fuldaut. klima, aircondition, cd/radio
Sælges engros til cvr nummer uden garanti og uden reklamationsret
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 850.902 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.715 kg |
| Bredde | 189 cm |
| Længde | 463 cm |
|---|---|
| Højde | 171 cm |
| Lasteevne | 790 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.000 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 5 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 70 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Kørecomputer |
|---|---|
| Aircondition | Læderindtræk |
| Alufælge | Læderrat |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| CD/radio | Panoramatag |
| El-sidespejle m. varme | Sædebetræk, læder |
| El-soltag | Soltag |
|---|---|
| Fuldaut. klima | Træk |
| Højdejust. forsæde |