Volvo V702,0 D4 181 Momentum aut. 5d
Detaljer
| Modelår | 2014 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2014 |
| Kilometertal | 341.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,2 km/l |
| CO2 udledning | 120 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.960 kr. / år |
| Ydelse | 181 hk/400 nm |
| Acceleration | 8,6 sek. |
| Tophastighed | 220 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
VELUDSTYRET VOLVO V70 SÆLGES SOM ET AFHENTNINGSTILBUD!
• Bemærk bilen står på eksternt lager så kontakt os inden en evt. fremvisning.
SÆRLIGE BEMÆRKNINGER TIL BILEN:
• NÆSTE SYN: 20.03.2026
• ANHÆNGERTÆK TIL 1.800 KG.
• AUTOMATGEAR
• LÆDERINDTRÆK
• DIGITALT COCKPIT
• EL-SIDESPEJLE MED VARME
• ADAPTIV FARTPILOT
• 2-ZONERS KLIMAANLÆG
• SÆDEVARME I FOR
• ORIGINAL NAVIGATION
• EL-BETJENT BAGKLAP
• PARKERINGSSENSOR I FOR OG BAG
• BLINDVINKELSASSISTENT
• FARVE: HVID
BILEN SÆLGES ENGROS TIL CVR UDEN GARANTI OG REKLAMATIONSRET!
Et “afhentningstilbud” hos Kring & Nielsen er en bil vi typisk har fået ind i bytte, med salget af en af vores salgsklare biler. Bilen kan være fin og velkørende, men er udenfor vores standard segment af salgsbiler - typisk på grund af alder eller kørte km. Bilen er ikke blevet gennemgået eller tjekket hos os, hvorfor den sælges som den står uden garanti eller reklamationsret til CVR. Det er derfor den kan købes billigere end tilsvarende i markedet. Hvis du ønsker at kunne reklamere efterfølgende, skal du købe en af vores salgsklarebiler.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 661.903 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.580 kg |
| Bredde | 186 cm |
| Længde | 481 cm |
|---|---|
| Højde | 155 cm |
| Lasteevne | 710 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 70 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| 2 zone klima | Højdejust. forsæde |
| 4x el-ruder | Klimaanlæg, 2-zonet |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Adaptiv fartpilot | Læderindtræk |
| Airbags | Læderrat |
| Alufælge | LED baglygter |
|---|---|
| Antispin | Mørktonede ruder i bag |
| Aut. nedbl. bakspejl | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (bag) |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (for) |
| Bakspejl m. nedbl. | Regnsensor |
| Blindvinkelassistent | Sædebetræk, læder |
| Centrallås | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Skiltegenkendelse |
| El betjent bagklap | Tågelygter |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| Elektrisk parkeringsbremse | Træk |
| ESP / ESC | Træthedsregistrering |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Håndfrit til mobil |