Volvo XC902,0 T8 407 Inscription aut. AWD 7prs 5d
Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2017 |
| Kilometertal | 208.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 24,4 km/l |
| Rækkevidde | - |
| Batterikapacitet | - |
|---|---|
| Energiforbrug | 182 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 59 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 407 hk/640 nm |
| Acceleration | 6,4 sek. |
| Tophastighed | 230 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 2.400 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, læderindtræk, el indst. førersæde m. memory, el-justerbar lændestøtte, splitbagsæde, 3 individuelle sæder i bag, 7 personers, mørk loftbeklædning, alufælge, soltag, el-soltag, glastag, el-klapbare sidespejle m/varme, xenonlys, kurvelys, led baglygter, tagræling, mørktonede ruder i bag, svingbart træk (elektrisk), automatgear, 4 zone klima, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot, varme i forrude, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, automatisk start/stop, elektrisk parkeringsbremse, app integration, dab radio, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, internet, alarm, regnsensor, navigation, bakkamera, automatisk parkeringssystem, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, træthedsregistrering, skiltegenkendelse, intelligent hastighedsassistent, isofix, automatisk lys, airbag, esp, fjernlysassistent, vognbaneassistent, automatisk nødbremsesystem, auto hold, blindvinkelsassistent, automatisk nødassistent
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 2.250 kg |
| Bredde | 193 cm |
| Længde | 495 cm |
|---|---|
| Højde | 178 cm |
| Lasteevne | 760 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.400 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 3 individuelle sæder i bag | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 4 zone klima | Fjernlysassistent |
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
| 7 personers | Intelligent hastighedsassistent |
| ABS-bremser | Internet |
| Adaptiv fartpilot | Isofix |
| Airbags | Klimaanlæg, 4-zonet |
|---|---|
| Alarm | Kørecomputer |
| Alufælge | Kurvelys |
| Android auto | Læderindtræk |
| Antispin | Læderrat |
| App integration | LED baglygter |
| Apple carplay | Mørk loftbeklædning |
| Aut. nedbl. bakspejl | Mørktonede ruder i bag |
| Auto hold | Multifunktionsrat |
| Auto. nødbremse | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto. parkering | Navigation |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Panoramatag |
| Automatisk nødassistent | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk parkeringssystem | Regnsensor |
| Automatisk start/stop | Sædebetræk, læder |
| Bagagerumsdækken | Sædevarme |
| Bakkamera | Skiltegenkendelse |
| Bakspejl m. nedbl. | Soltag |
| Blindvinkelassistent | Splitbagsæde |
| DAB radio | Svingbart træk (elektrisk) |
| Dæktryksmåler | Tagræling |
| Digitalt cockpit | Tonede ruder |
| El indst. førersæde m. memory | Træthedsregistrering |
| El-justerbar lændestøtte | Udv. temp. måler |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Varme i forrude |
| El-soltag | Vognbaneassistent |
| Elektrisk parkeringsbremse | Xenonlygter |
| ESP / ESC |
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse2.700 kr.
- Førstegangsydelse30.000 kr.
- Totalpris i løbetiden62.400 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 120.000 kr.
- Løbetid12 mdr.
- Antal kilometer inkluderetIkke relevant
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdIkke inkluderet