Volvo XC902,0 T8 ReCharge Ultimate Dark aut. AWD 7prs 5d
Leasing ydelse(Inkl. moms)
4.890 kr./md.Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2022 |
| Kilometertal | 60.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 76,9 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 68 km |
| Batterikapacitet | 14,4 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 211 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 30 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 455 hk/709 nm |
| Acceleration | 5,4 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 2.340 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Den helt rigtige familiebil med alt det udstyr man kunne ønske sig med lav grønejerafgift:
Farve: Sølv Dawn Metallic
- Luftundervogn ( Four-C )
- Afstandsfartpilot
- Harman & Kardon Performance Pro lydpakke
- Nappalæder
- El sæder med hukommelse Sport
- 21" fælge
- Elektrisk svingbart anhængertræk
- Alcantara loftbeklædning ( yderst sjældent )
- Apple CarPlay
- Trådlås opladning ( mobil telefon )
- Head-up display
- Læderrat med varme
- Panoramasoltag
- Volvo on call ( oliefyr )
- Digital instrument ( Det nye look )
- Klima for og bag
- Kamera 360
- Integreret børnesæde bag
- Solgardiner bag
- Keyless go + doors
- 4 x sædevarme
- Laneassist
- Blindspot assist
- AWD
- Differencialespærre Corner Traction Control ( CTC )
- Led lygter Thors
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 1.070.835 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 640 liter |
| Vægt | 2.197 kg |
| Bredde | 196 cm |
| Længde | 495 cm |
|---|---|
| Højde | 178 cm |
| Lasteevne | 813 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.340 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 71 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Automatgear |
|---|
Leasing
- Leasing typeFinansiel, inkl. moms
- Månedlig ydelse4.890 kr.
- Førstegangsydelse100.000 kr.
- Totalpris i løbetiden158.680 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 339.000 kr.
- Løbetid12 mdr.
- Antal kilometer inkluderetIkke relevant
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdInkl. serviceaftale (ekskl. dæk)