Toyota Yaris1,5 Hybrid H2 Premium e-CVT 5d
Kontantpris
103.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2018 |
| Kilometertal | 90.000 km |
| Drivmiddel | Hybrid (Benzin + El) |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 30,3 km/l |
| Rækkevidde | - |
| Batterikapacitet | - |
|---|---|
| Energiforbrug | - |
| CO2 udledning | - |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 1.280 kr. / år |
| Ydelse | 100 hk/169 nm |
| Acceleration | 11,8 sek. |
| Tophastighed | 165 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 1 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Rødmetal |
Beskrivelse
Bilen er i god stand og har været yderst driftssikker. Bremseskiver og hjullejer er for nylig blevet udskiftet. Der har ikke været nogen større reparationer eller alvorlige fejl på bilen.
Køretøjet fremstår rent og velholdt, og der er ikke blevet røget i bilen.
Bilen er både pålidelig og økonomisk i drift med et lavt brændstofforbrug.
Du er velkommen til at kontakte mig ved eventuelle spørgsmål.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 190.987 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 286 liter |
| Vægt | 1.060 kg |
| Bredde | 170 cm |
| Længde | 395 cm |
|---|---|
| Højde | 151 cm |
| Lasteevne | 505 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 36 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fartpilot |
|---|---|
| Aircondition | Fuldaut. klima |
| Automatgear | Nightvision |
| Automatisk start/stop | Sædevarme |
| Bakkamera | Servo |
| El-ruder |