Toyota Verso1,8 TX 7prs 5d
Kontantpris
46.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2011 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2011 |
| Kilometertal | 280.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 14,3 km/l |
| CO2 udledning | 161 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 4.320 kr. / år |
| Ydelse | 147 hk/180 nm |
| Acceleration | 10,4 sek. |
| Tophastighed | 190 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.300 kg |
| Farve | Metal |
Beskrivelse
NYSYNET og har netop fået skiftet bremser.
Står på sommerhjul.
Sælges inkl. vinterhjul.
7 sæder.
Der kan være 3 autostole på række på bagsædet.
Fin velholdt bil, kører godt, ingen buler.
Et enkelt hul på stofindtræk på førersæde.
Inkl. Bagagerumsmåtte
Kom og se den!
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 334.118 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.395 kg |
| Bredde | 179 cm |
| Længde | 444 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 730 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.300 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 60 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Aircondition | Navigation |
| Anhængertræk, aftagl. | Panoramatag |
| El-ruder | Sædevarme |
| Fartpilot | Servo |