Toyota Aygo X1,0 Active 5d
Kontantpris
112.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2022 |
| Kilometertal | 37.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 25,8 km/l |
| CO2 udledning | 109 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.400 kr. / år |
| Ydelse | 72 hk/93 nm |
| Acceleration | 15,6 sek. |
| Tophastighed | 158 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | - |
| Farve | - |
Beskrivelse
Utrolig pæn og velholdt bil, ikke ryger, ingen stenslag, ingen ridser og kun een ejer. Har nogle fede sorte fælge, køre godt og er som en ny bil
Bilens højdepunkter:
? Adaptiv Fartpilot
? LED forlygter m. automatisk fjernlys
? Bakkamera & parkeringssupport
? 8" infotainment m. DAB-radio
? Apple CarPlay / Android Auto (via system)
? Sædevarme (fører & passager)
? Læderrat & komfortudstyr
? Regnsensor & el-spejle m. varme
? Fjernbetjent centrallås
? 17" alufælgemed helårsdæk
? Privattonede ruder bag
? Tågelygter & Lakeret i farven: Shimmering Silver
? Økonomisk 1.0 VVT-i benzinmotor
? Dansk model ???? – registreret til Europa
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 145.810 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | 231 liter |
| Vægt | 940 kg |
| Bredde | 174 cm |
| Længde | 370 cm |
|---|---|
| Højde | 151 cm |
| Lasteevne | 420 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Tankkapacitet | 35 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Bakkamera |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Dæktryksmåler |
| Aircondition | El-ruder |
| Alufælge | Navigation |
| Apple carplay | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Sædevarme |
| Automatisk start/stop | Servo |
|---|