Toyota Avensis1,8 VVT-i Terra 5d
Kontantpris
49.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2002 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2002 |
| Kilometertal | 80.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 13,5 km/l |
| CO2 udledning | 170 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 5.140 kr. / år |
| Ydelse | 129 hk/170 nm |
| Acceleration | 10,4 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.300 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
Ubetinget danmarks fineste Avensis sælges, kun kørt 80000 km fra ny med en ejer, bilen har altid stået i opvarmet garage, alle service er passet hos Toyota. Den står i original maling over alt,ikke ryger og ingen dyr,undervogns behandlet, selv om den ikke har kørt når der har været saltet,så blev bil nr 2 brugt. Der er ikke antydninger af rust nogen steder,bilen kan ses på lift hos den lokale mekanikker, ingen buler og ridser af nogen art. interiøret er fuldstændigt som nyt, som da den kørte fra fabrikken ( der lå 3 lag måtter i bilen ) kom og se og prøv den,vi kan låne plader hos den lokale mekanikker. kr 49500.- bilen står i Horsens. RING TIL OS PÅ TLF 4013 6100 ps flere billeder følger
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 243.274 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.200 kg |
| Bredde | 171 cm |
| Længde | 451 cm |
|---|---|
| Højde | 143 cm |
| Lasteevne | 550 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.300 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 60 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Aircondition | Sædevarme |
| Anhængertræk, aftagl. | Servo |