Tesla Model 3Long Range AWD 4d
Kontantpris
168.998 kr.Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2020 |
| Kilometertal | 126.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 614 km |
| Batterikapacitet | 82,0 kWh |
| Energiforbrug | 147 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 250 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | 25 min |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 498 hk/- |
| Acceleration | 4,4 sek. |
| Tophastighed | 233 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
Bilen er indregistreret i 2020, men det er en 2021 model fra november 2020.
Ikke-ryger bil og passet med service.
Vi har altid haft gummimåtter i, også i bagagerummet, så de originale måtter fremstår pæne.
Ladekabel medfølger.
Aftageligt træk.
Vi har aldrig haft husdyr i bilen.
Der er et stenslag i forruden, som er repareret gennem carglas (se billede)
Nyt rat fra vinter 2025.
På førersædet er lidt af læderet skaldet af på nakkestøtten (se billede)
Udvendig på bilen er der en overfladisks ridse ved højre forhjul. (Se billede)
Står med vinterdæk på. Sommerdæk kan medfølge i handlen.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 444.900 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 542 liter |
| Vægt | 1.847 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 469 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 333 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Servo |
|---|