Suzuki Vitara1,6 Active aut. 5d
Kontantpris
129.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2015 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2017 |
| Kilometertal | 67.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 18,2 km/l |
| CO2 udledning | 126 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.760 kr. / år |
| Ydelse | 120 hk/156 nm |
| Acceleration | 12,0 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
Sælger min fars velholdt Suzuki Vitara 1.6 den er lige synet og serviceret ved Suzuki, den er passet og plejer udstyret med bla. Fart pilot, automatgear, elruder, Apple carplay og aftagelig træk. Ikke ryger alle service overholdt.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 250.400 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.195 kg |
| Bredde | 178 cm |
| Længde | 418 cm |
|---|---|
| Højde | 161 cm |
| Lasteevne | 535 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 47 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Bakkamera |
|---|---|
| Aircondition | El-ruder |
| Alufælge | Fartpilot |
| Anhængertræk, aftagl. | Fuldaut. klima |
| Apple carplay | Navigation |
| Automatgear | Sædevarme |
| Automatisk start/stop | Servo |
|---|