Renault Megane IV1,6 E-Tech Zen Sport Tourer 5d
Kontantpris
124.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2020 |
| Kilometertal | 77.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 38,0 km/l |
| Rækkevidde | (NEDC) 56 km |
| Batterikapacitet | 9,7 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 173 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 30 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 1.140 kr. / år |
| Ydelse | 160 hk/- |
| Acceleration | 9,8 sek. |
| Tophastighed | 183 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
Pæn stand. Service og syn overholdt. Kører fint.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 255.819 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 389 liter |
| Vægt | 1.578 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 463 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 553 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Fuldaut. klima |
| Aircondition | LED Kørelys |
| Alufælge | Navigation |
| Android auto | Sædevarme |
| Automatgear | Servo |
| Automatisk lys | Træk |
|---|---|
| Dæktryksmåler |