Skoda Octavia2,0 TSi 245 RS Combi DSG 5d
Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2018 |
| Kilometertal | 160.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 15,6 km/l |
| CO2 udledning | 147 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 4.160 kr. / år |
| Ydelse | 245 hk/370 nm |
| Acceleration | 6,7 sek. |
| Tophastighed | 250 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
Skoda Octavia RS 2.0 TSI DSG – 2018 Pæn & Velholdt
Pris: 220.000,-
Beliggenhed: Hasselager
Jeg sælger min velholdte Skoda Octavia RS fra 2018. Grundet at jeg skal have sparet op til et hus. Bilen står rigtig flot både ude og inde og har altid fået udført service til tiden. Klar til ny ejer, der vil have en bil med både komfort og sport.
Specifikationer:
* Model: Skoda Octavia RS 2.0 TSI DSG
* Årgang: 2018
* Brændstof: Benzin
* Gearkasse: Automatgear (DSG)
* Stand: Pæn og velholdt – ingen større brugsspor
* Service: Fuld servicehistorik – alle service overholdt
* Syn: Alt er overholdt
* Fremhævet Udstyr: Adaptiv Fartpilot, Apple CarPlay, Subwoofer, 2 zone klimaanlæg, El-sæder (Alcantara), aftagelig træk + meget mere
* Km: 160.000
Bilen kører som en drøm og står 100 % klar til næste ejer – uanset om du søger en sporty pendlerbil eller noget med lidt mere sjæl end gennemsnittet.
Kontakt mig for mere info eller en prøvetur
Pant vil blive slettet ved salg
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 455.000 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 610 liter |
| Vægt | 1.487 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 469 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 491 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 9 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El betjent bagklap |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | El komfortsæder |
| Aircondition | El-ruder |
| Alufælge | Fjernlysassistent |
| Anhængertræk, aftagl. | Fuldaut. klima |
| Apple carplay | Kurvelys |
| Auto. nødbremse | LED Kørelys |
|---|---|
| Auto. parkering | Navigation |
| Automatgear | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk lys | Sædevarme |
| Automatisk start/stop | Servo |
| Bakkamera | Vognbaneassistent |
| Dæktryksmåler |