Skoda Octavia1,6 TDi 110 Style Combi 5d
Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2016 |
| Kilometertal | 253.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 26,3 km/l |
| CO2 udledning | 101 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.860 kr. / år |
| Ydelse | 110 hk/250 nm |
| Acceleration | 11,0 sek. |
| Tophastighed | 191 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
SKODA OCTAVIA 1.6 TDI 110 STYLE COMBI 5D. MODELÅR 2017 • ØKONOMISK DIESEL • RUMMELIG STATIONCAR • 26,3 KM/L • KUN 940 kr./HALVÅRLIG AFGIFT
Kun 2 ejere. Samme ejer siden april 2020. Meget velholdt og med fuld servicebog. Nysynet uden fejl 31.03.2026. Seneste service med olieskift 26.11.2025 (ved 243.200 km). Tandrem skiftet i marts 2023 ved 170.500 km. Ny blæsermotor i februar 2026.
Jeg har fået den undervognsbehandlet 2 gange i hhv. 2020 og 2022.
Metallak - Black Magic. Business Line Style (bl.a. Xenon-lygter).
Står på originale 16" alufælge med Goodyear Efficientgrip dæk. Vinterdæk (Continental Wintercontact) på stålfælge medfølger.
Kører perfekt - sælges da vi nu i stedet skifter til elbil.
FAST PRIS. Originale tagbøjler kan evt. indgå i handlen.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 287.890 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.327 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 466 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 570 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 9 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fartpilot |
|---|---|
| Aircondition | Fjernlysassistent |
| Alufælge | Fuldaut. klima |
| Anhængertræk, aftagl. | Navigation |
| Automatisk start/stop | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Servo |
| El-ruder | Xenonlygter |
|---|