Skoda EnyaqiV RS Coupé 5d
Kontantpris
330.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2023 |
| Kilometertal | 56.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 515 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 170 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 135 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | 28 min |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 299 hk/460 nm |
| Acceleration | 6,5 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
7 airbags, Sportsundervogn, Panorama glastag, Head-up display, Canton lydanlæg , 4x4 / 299 hk, Matrix LED,
Convenience Plus, Assisted Drive Basis, Klima Basis, Infotainment Basis, Komfort sæde Basis, Drive Sport Basis, 20" Aluminiumsfælge, Lys & Syn Plus, Metallak - Moon White, 21" alufælge "VISION" antracit, Ultra pakke, vinterhjul, gummimåtter
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 544.717 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 570 liter |
| Vægt | 2.180 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 465 cm |
|---|---|
| Højde | 161 cm |
| Lasteevne | 560 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Alufælge | Head-up display |
| Apple carplay | Kurvelys |
| Automatgear | LED Kørelys |
| Automatisk lys | Nightvision |
| Bakkamera | Nøglefri tænding |
| Blindvinkelassistent | Panoramatag |
|---|---|
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (for) |
| El betjent bagklap | Sædevarme |
| El komfortsæder | Servo |
| El-ruder | Vognbaneassistent |
| Fjernlysassistent |