Skoda Enyaq85 iV Laurin & Klement 5d
Kontantpris
339.995 kr.Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2024 |
| Kilometertal | 48.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 563 km |
| Batterikapacitet | 76,6 kWh |
| Energiforbrug | 158 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 175 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | 26 min |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 286 hk/545 nm |
| Acceleration | 6,7 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
Lækker bil, med næsten alt i udstyr. Købt med 5 års garanti eller 100000 km.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 415.516 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 585 liter |
| Vægt | 2.221 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 465 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 379 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 9 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fjernlysassistent |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Fuldaut. klima |
| Aircondition | Head-up display |
| Alufælge | Internet |
| Android auto | Kurvelys |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Auto. nødbremse | Navigation |
|---|---|
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| Blindvinkelassistent | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Servo |
| El betjent bagklap | Træk |
| El komfortsæder | Vognbaneassistent |
| El-ruder |