Seat Leon1,6 TDi 115 Style ST DSG 5d
Kontantpris
119.995 kr.Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2017 |
| Kilometertal | 181.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,8 km/l |
| CO2 udledning | 134 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.600 kr. / år |
| Ydelse | 115 hk/250 nm |
| Acceleration | 9,9 sek. |
| Tophastighed | 197 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
ÅRETS BRUGTBIL 2020 MED AUTOMATGEAR - og masser af udstyr.
** BILLEDER ER PÅ VEJ**
Antispin, Armlæn, AUX tilslutning, Bakspejl m nedbl. Bluetooth, Brugtbilsattest, Centrallås, Centrallås fjernb., Dæktryksmåler, Elektrisk parkeringsbremse, El-klapbare sidespejle m. varme, Højdejust. førersæde, Infocenter, Isofix, Kørecomputer, Læderrat, Musikstreaming via bluetooth, Navigation, Regncensor, Sædebetræk stof, SD kortlæser, Splitbagsæde, Startspærre, Tågelygter, Tagræling, Tonede ruder, Trådløs mobilopladning, USB tilslutning.
- Står med 16" vinterdæk + hjulkapsler.
- Sommerdæk med 16" alufælge fra 2024 kan tilkøbes.
- Synet 16-05-2025
- Seneste Service 15-05-2024
- Medfølger: Thule KIT 186110 til tagræling.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 261.900 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.226 kg |
| Bredde | 182 cm |
| Længde | 455 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 534 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Dæktryksmåler |
|---|---|
| Aircondition | El-ruder |
| Alufælge | Fartpilot |
| Android auto | Fuldaut. klima |
| Anhængertræk, aftagl. | Kurvelys |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Automatgear | Navigation |
|---|---|
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk start/stop | Servo |
| Bakkamera |