Seat Leon1,5 TSi 150 FR Black Line ST DSG 5d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2019 |
| Kilometertal | 99.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 21,2 km/l |
| CO2 udledning | 129 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/250 nm |
| Acceleration | 8,5 sek. |
| Tophastighed | 215 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
Velkørende og sporty stationcar med masser af udstyr og god plads. Perfekt kombination af komfort, design og køreglæde.
Bilen leveres med AutoConcept garanti frem til 07/2028, som dækker uforudsete mekaniske og elektriske fejl.
Motor & data:
1.5 TSI – 150 hk – DSG automatgear
Benzin – ca. 18-21 km/l
Km - 99.500
Udstyr:
Adaptiv fartpilot, fuld LED forlygter, digital cockpit, navigation, Apple CarPlay/Android Auto, 2-zonet klimaanlæg, sportssæder i alcantara/læder, sædevarme, parkeringssensor for/bag, multifunktionsrat, Bluetooth, ambiente belysning, mørktonede ruder, 18” alufælge, el-klapbare spejle m. varme.
Sikkerhed & komfort:
Automatisk nødbremse, regn- og lyssensor, Isofix, flere airbags.
En rigtig flot og veludstyret FR Black Line med sporty look og høj komfort. En bil der både er praktisk og sjov at køre.
Står på 18” Black Line fælge.
17” vinterhjul vist på sidste billede kan tilkøbes.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 587 liter |
| Vægt | 1.194 kg |
| Bredde | 182 cm |
| Længde | 455 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 666 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Dæktryksmåler |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | El-ruder |
| Adaptiv undervogn | Fjernlysassistent |
| Aircondition | Fuldaut. klima |
| Alufælge | LED Kørelys |
| Apple carplay | Navigation |
| Auto. nødbremse | Parkeringssensor (for) |
|---|---|
| Automatgear | Sædevarme |
| Automatisk lys | Servo |
| Automatisk start/stop | Xenonlygter |